פעילויות לילדים במרכז

כשחיפשת פעילויות לילדים חשבת על מחול? אם לא – חבל. ריקוד הוא רעיון מצוין!
לפי תפיסת עולמה של עדי חן דגני המייסדת והמנהלת של "צעדים" – ריקוד הוא צורך, גם אם עוסקים בתחומים מעשירים אחרים. ריקוד מיועד לכולם.
לפי תפיסת "צעדים בתנועה" – בית הספר למחול ולאומנויות הבמה , אין גם צורך בכישרון מיוחד או בנתוני גוף ספציפיים. זו פעילות מומלצת לילדות בכל גיל.
אם אתם מתגוררים באזור כפר סבא והשרון תגלו כי פעילות לילדים נמצאת ממש קרוב לבית.
חוגים לילדים בכפר סבא והסביבה, או תנועות נוער, אכן זמינים עבור ילדיכם, אך לשיטת "צעדים" פעילות מחול מהווה עיסוק מרכזי וממלא שמשפיע על חיי הרקדנית הרבה מעבר לפן הגופני.

כאן נבהיר כי "צעדים" אינו חוג מחול אלא בית ספר מחול, ועם זאת הוא חלק מעולם של חוגים לילדים בכפר סבא. מאז הוקם לפני עשרות שנים, הגיעו אל "צעדים" רקדניות מכלל יישובי השרון,
ולא רק מהעיר, היות ובאופן טבעי הפך הריקוד לעיסוק חווייתי שמושך אותן.

גם מורי בית הספר, שאינם מגיעים אלינו מעוד חוג מחול מודים ש"צעדים" הוא מקום לא שגרתי.
מורי "צעדים" באים מעולמות המחול המקצועני. רובם ככולם רקדנים וכוריאוגרפים, יוצאי להקות מחול מובילות בארץ ובעולם, שמביאים עמם מטען ייחודי – כזה אשר נדיר למצוא בעולם הפעילויות לילדים.
ילדות רבות בוחרות היום מחול כי ריקוד ותנועה הפך לחלק בלתי נפרד מהתקשורת היומיומית. תנועה הפכה למעשה לשפה והדוגמא המייצגת לכך היא רשת "טיקטוק", אבל כשהן מגיעות ל"צעדים" נפרש בפניהן עולם עצום, עשיר, מלא תכנים אשר מייצר ערך מוסף הרבה מעבר לכיף.
חלק נכבד מתלמידות צעדים, גם הצעירות שבהן, מפתחות שאיפות מקצועיות יותר מאשר ברוב
הפעילויות לילדים כיום; הן מביעות רצון להתקדם ואף להפוך בעתיד לרקדניות מקצועיות.
אמנם קיימים חוגים לילדים בכפר סבא , אך רק "צעדים" מהווה מוסד לימודי ברמה מקצועית ללימודי  מחול.
כל חוג מחול יכול לחשוף את המשתתפות למגוון סוגי מחול, אך "צעדים" עושה זאת בשיטתיות ובהדרגה כפי שנהוג בעולם המקצועני.
ל"צעדים" יש תפיסת עולם שלמה לגבי תכנים. זו חשיבה יסודית שאינה באה רק לייצר פעילויות לילדים. למשל התפיסה כי בלט הוא הבסיס למחול מודרני, ש"צעדים" מומחים בהקנייתו לגילאים נמוכים. אין כמעט מקומות ללימוד מחול מודרני לילדות צעירות, וזוהי אחת מנקודות הייחוד שלנו.
שיעורי הבלט מעניקים יסודות חשובים לרקדנית הצעירה, ולא כמו חוג מחול משכללים את יכולות הרקדנית. לכן שיעורי הבלט הקלאסי הם עיקר הלימוד בגיל הרך.
אם סוקרים חוגים לילדים בכפר סבא מוצאים מקומות רבים שעוסקים במחול כהכנה לתחרויות, במטרה לזכות בפרסים. פעילות לילדים היום צריכה להעניק מטען רב שהוא מעבר לרצון לנצח.
לכן אנו ב"צעדים" מעודדים מצוינות על פני הצטיינות. רקדניות בוגרות יותר משתתפות בתחרויות בינלאומיות בחו"ל, ואנו מעודדים רקדניות בכיתות ד' עד ו' להצטרף ללהקה הצעירה, שבה אנחנו מדגישים את ההרחבה וההעמקה של הידע במחול.
פעילויות לילדים בגילאים צעירים יותר מניחות את הבסיס להתקדמות עתידית. אצלנו הן כוללות  שכלול מיומנות ההבעה והנוכחות הבימתית, מוסיקליות וקצב, דייקנות בביצוע והרגלי עבודה נכונים.  הרקדניות מתפתחות ועולות עד שמצטרפות לתוכנית המצוינות שפיתחנו, תחת הכותרת
"המקצוע: רקדנית". זוהי מסגרת ייחודית לקראת הצטרפות לעולם המחול המקצועני, שבה מפתחים את הרקדנית בשיטה הייחודית ל"צעדים".

שיתוף:

ליצירת קשר השאר פרטים
ונחזור אליך בהקדם.